Віза до Польщі

Віза до Польщі

Інформація для біженців з України
не потрiбна
Робоча віза
потрiбна
Туристична віза
не потрiбна
Бізнес віза
не потрiбна
Гостьова віза
не потрiбна
Студентська віза
не потрiбна
Транзитна віза
не потрiбна


Документи, необхідні на кордоні
Усі документи, що підтверджують вашу особу, корисні. Якщо у дитини немає посвідчення особи або паспорта, свідоцтво про народження стане в нагоді.
Звертайтеся до прикордонної служби – телефон довіри: +48 82 568 51 19.
Переїзд на транспортних засобах
Українці можуть перетинати кордон на автомобілі.
Наявність полісу страхування «Зелена карта» не є обов’язковою.
У випадку, якщо автомобіль перетинає кордон за відсутності власника такого автомобіля, нотаріальна довіреність на перевезення автомобіля через кордон не обов’язкова.
Перетин кордону

-Якщо Ви тікаєте від збройної російської агресії в Україні, Вас впустять до Польщі.
-Якщо у Вас немає гарантованого місця перебування в Польщі, зверніться до найближчого рецепційного центра.
-У рецепційному центрі: Ви отримаєте додаткову інформацію про Ваше перебування в Польщі, ми надамо Вам тимчасове житло в Польщі, Ви отримаєте гаряче харчування, напої, базову медичну допомогу та місце для відпочинку.
-Якщо Ви рятуєтесь від збройного конфлікту в Україні, не хвилюйтеся, що у Вас немає документів на в’їзд до Польщі. Вас приймуть до Польщі. Візьміть зі собою найважливіші документи – внутрішній паспорт, закордонний паспорт (якщо він є), свідоцтва про народження дітей, які подорожують з Вами, медичну документацію.
-Прикордонні переходи також можна перетинати пішки.
-Якщо Ви подорожуєте з тваринами - собаки, кішки, тхори повинні мати мікрочіп і вакцинацію, решта (гризуни, кролики, амфібії, рептилії, декоративні водні тварини, безхребетні) без обмежень, але рішення буде прийнято при перетині кордону -Національною податковою адміністрацією.
-Рішення щодо перевезеного рухомого майна (наприклад, автомобіля) приймаються при перетині кордону Управлінням національних доходів.
-Польща не має впливу на прикордонні процедури, які застосовуються при перетині українського кордону.
Залишайтеся в Польщі

-Якщо у вас немає житла в Польщі, ви отримаєте необхідну інформацію в пунктах прийому біля кордону.
-Інформація про перебування в Польщі осіб, які втікають з України.
-Ви маєте доступ до польської медичної допомоги.
-Якщо ви вже перебуваєте в Польщі, не турбуйтеся про закінчення вашого законного перебування. Ми подбаємо про те, щоб ваше легальне перебування було продовжено.
-Примітка: реєстрація на стійці реєстрації не є обов’язковою.
Гарячі лінії

-Якщо ви не знайшли потрібну інформацію, телефонуйте на гарячу лінію: +48 47 721 75 75.
-Якщо вам потрібна інформація про детальні правила перетину кордону, звертайтеся до : прикордонної служби: +48 82 568 51 19.
-Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні: +48 22 523 88 80.
-Телефони довіри воєводських управлінь.
Строк дії тимчасового захисту


Тому українцям з 04.03.2022 року на підставі рішення Ради ЄС і статті 5 Директиви про тимчасовий захист надано можливість отримати дозвіл на проживання на території Європейського Союзу на 1 рік, цей період може бути автоматично продовжено на наступний рік в залежності від ситуації в Україні.

Загалом тимчасовий захист без попереднього подання заявки на притулок (отримання статусу біженця) надає громадянам дозвіл на проживання в країнах ЄС до 3 років.

Водночас, якщо ситуація в Україні покращиться та дозволятиме переміщеним людям безпечно повернутися додому, то Єврокомісія може запропонувати припинити дію Директиви про тимчасовий захист.
Уряд ухвалив спеціальний закон про допомогу біженцям з України

-Особи, які прийняли під свій дах громадян України отримають додаткові кошти. Це буде сума з розрахунку 40 злотих на особу в день, тобто 1200 злотих на місяць. Підтримка надаватиметься упродовж двох місяців.

-Керівник МВСіА проінформував, що ухвалені урядом вирішення передбачають можливість надання громадянам України номеру ПЕСЕЛ.
Ви повинні подати клопотання про надання персонального номера PESEL у муніципалітет міста, до якого Ви приїхали або в управління ґміни, на території якої Ви перебуваєте. Це необхідно зробити впродовж 60 днів від дати в’їзду до Польщі.

-Громадяни України, які перетинають кордон з Польщею можуть також розраховувати на додаткову фінансову підтримку. Такою підтримкою, після відповідної реєстрації , буде одноразова грошова виплата у розмірі 300 злотих .
Віза до Польщі для громадян Україна потрібна, зв'яжіться з найближчим Посольство Польщідля отримання більш докладної інформації.

This information is available at website.
No worries, we did it for your convenience.

Get all the information and services provided exclusively for residents in one click.
Go to
Оберіть Країну призначення
Тип візи
Оберіть Ваше громадянство
країною проживання
постійний мешканець?
Потрібна допомога? Консультація Online