Віза до Чеської республіки

Віза до Чеської республіки

Інформація для біженців з України
не потрiбна
Туристична віза
не потрiбна
Бізнес віза
не потрiбна
Приватна віза
не потрiбна
Студентська віза
не потрiбна
Транзитна віза
не потрiбна


В’їзд на територію Чеської Республіки здійснюється на підставі відновленого безвізового режиму. Для громадян України, які перетинають кордон до Чеської Республіки, не потрібно мати ані сертифікат про вакцинацію проти covid-19 ані результати ПЛР-тесту.

Обласні центри допомоги для України

Для реєстрації громадян України, які прибувають до Чеської Республіки через збройний конфлікт в Україні, створено Регіональні центри допомоги Україні (KACPU). Їх список та іншу інформацію можна знайти тут .
Контакти

Електронна пошта: ukrajina@mvcr.cz

Інформаційна лінія підтримки при МВС Чехії: +420 974 801 802

Список Регіональний центр допомоги Україні

Центри підтримки інтеграції іноземців та неурядові неприбуткові організації

Контакти безкоштовних юристів

Безкоштовний мобільний зв’язок: у контактних центрах Ви можете отримати безкоштовну sim-карту з поповненим рахунком на 200 Kč. Мобільні оператори T-Mobile і Vodafone зробили дзвінки з Чехії в Україну безкоштовними.
Процес оформлення документів та отримання допомоги для громадян України в Чехії


Жителі регіонів України, що постраждали від російської агресії, повинні упродовж 30 днів після приїзду до Чеської Республіки звернутися в Регіональний центр допомоги Україні, який є в кожному обласному місті в Чехії. Адреси окремих регіональних центрів ви знайдете за посиланням . Усі послуги для українців, що постраждали від російської агресії, у Чехії надаються абсолютно БЕЗКОШТОВНО.

У центрах допомоги Україні оформлюють гуманітарну внутрішньочеську візу на 1рік і безкоштовну медичну страхівку, у разі потреби допомагають з пошуком житла, роботи, школи для дітей тощо. У центрах також є відпочинкові кімнати зі всім необхідним, тому якщо ви приїхали до Чехії й не маєте тут знайомих, ви повинні відразу їхати в найближчий Регіональний центр допомоги Україні. Зверніть увагу, що проїзд у потягах Чеської залізниці для громадян України є безкоштовним.

Празький регіональний центр знаходиться у приміщенні Празького конгрес-центру за адресою: (червона лінія С) метро «Вишеград» («Vyšehrad»), вул. 5. května 1640/65, 140 21 Prague 4-Nusle – вхід №3. Однак можливості Праги приймати нових громадян України вже майже вичерпалися, тому наполегливо радимо їхати в інші регіональні центри, де буде простіше знайти гідне житло, роботу й школу чи садок.
Отримання візи:

Реєстрація громадян України центрах допомоги здійснюється за будь-яким документом, що посвідчує особу:

закордонний паспорт,
біометричний закордонний паспорт,
внутрішній паспорт громадянина України,
ID картка,
для дітей в разі відсутності паспорту – за свідоцтвом про народження,
для людей старшого віку - пенсійне посвідчення.
З цими документами в центрах допомоги можна оформити в Чехії довгострокову гуманітарну візу, яка дозволить перебувати в Чехії до завершення військового стану в Україні. Після завершення військового стану потрібно буде залишити територію Чехії. Статус біженця громадянам України в Чехії наразі не надається.

Враховуючи ситуацію, що склалася, громадяни України, які прибувають в Чехію без документів, що посвідчують особу, у порядку виключення можуть оформити в консульському відділі Посольства України в Чехії (м. Прага 6, вул. Шарля де Голля 27) тимчасовий (на час перебування в Чехії) сертифікат, що підтверджує особу (на підставі інформації в додатку Дія, інших документів, їх копій). Для отримання сертифікату підійдіть до консульства, маючи внутрішній паспорт України та його копію (чи інший документ), а також фотокартку 3,5 *4,5 см.

Консульський відділ Посольства Чехії окрім вищеперерахованих першочергових дій продовжує здійснювати консульське обслуговування громадян за переліком загальних питань (окрім виготовлення закордонних паспортів) за відкритою чергою (до відновлення онлайн-реєстрації).
Надання житла.

Якщо Вам немає де зупинитися, чеська держава пропонує житло. Найчастіше це готелі/пансіонати/рекреаційні центри. Наразі у великих містах вже закінчилися умови щодо розселення і спеціальні автобуси розвозять людей по менших містечках. Розселення відбувається в Центрах допомоги, контакти вище. Якщо Ви потрапите у центр у пізній час чи не буде вільних машин, Вас можуть залишити на ніч у центрі та відвезти вранці. У центрі є кілька зон для відпочинку з ліжками/розкладушками/дитячими ліжечками. Є розетки та вайфай. Тут же можна перед від'їздом взяти гуманітарну допомогу у вигляді предметів особистої гігієни.
Віза до Чеської республіки для громадян Україна потрібна, зв'яжіться з найближчим Посольство Чеської республікидля отримання більш докладної інформації.

This information is available at website.
No worries, we did it for your convenience.

Get all the information and services provided exclusively for residents in one click.
Go to
Оберіть Країну призначення
Тип візи
Оберіть Ваше громадянство
країною проживання
постійний мешканець?
Потрібна допомога? Консультація Online