Віза до Німеччини

Віза до Німеччини

Інформація для біженців з України
не потрiбна
Туристична віза
не потрiбна
Бізнес віза
не потрiбна
Приватна віза
не потрiбна
Студентська віза
не потрiбна
Транзитна віза
не потрiбна


Права біженців та перші кроки після прибуття.

Як отримати статус біженця в Німеччині

Для того, щоб отримати статус біженця, українцю необхідно звернутися в спеціальний центр (його адресу підкажуть волонтери в конкретному місті). Потім потрібно пройти інтерв'ю, заповнити форму і подати заявку. Час очікування статусу становить близько 6 місяців, на цей період держава надає допомогу по безробіттю (385 євро), житло та харчування.

Існує альтернатива - тимчасовий захист, його українці отримують автоматично, перетинаючи кордон. Він залишає за собою право на набуття статусу біженця, але відкриває українцю доступ до ринку праці, освіти, медицини та допомоги. Для того, щоб легалізуватися в країні, потрібно звернутися в спеціальні центри конкретного міста, де вам видадуть документ, в якому описаний ваш статус і права.
Допомога біженцям у Німеччині з України - як їхати

Для того, щоб опинитися на території країни, українцям не потрібен біометричний паспорт або віза - можна в'їхати за внутрішнім документом (для дорослих) і за свідоцтвом про народження (для дітей). Це стосується всіх осіб, які перебували на території України 24 лютого. Правило поки що діє до 23 травня 2022 року.

Найбільш поширений варіант - приїхати до Німеччини на поїзді. Вони йдуть зі станцій в Гдині, Познані, Варшаві, Пшемислі, Кракові і Вроцлаві в Польщі, з Будапешта в Угорщині і з Праги в Чеській Республіці. Більшість поїздів з Польщі прямують до Берліна, проте деякі йдуть і до Франкфурта на Одері, Котбуса і Ганновера. З Будапешта вони йдуть через Відень в Мюнхен, Нюрнберг або Пассау, а з Праги в Дрезден.
Що чекає на українця по приїзду до Німеччини

Влада країни попереджає, що відразу після прибуття в Берлін українцям необхідно звернутися в намет під назвою "Welcome Hall Land Berlin" на площі Washingtonplatz перед будівлею вокзалу. Там вам допоможуть з їжею, медикаментами і житлом, а також скоординують ваші подальші дії.

У центрі прибуття вам зроблять тест на коронавірус, а потім зареєструють. Також українці отримують набір засобів особистої гігієни, триразове харчування та кімнату для ночівлі. Варто пам'ятати, що реєстрація - поняття, не тотожне отриманню статусу біженця. Українці можуть перебувати на території країни без нього.
Також біженцям у Німеччині надаються такі основні види допомоги та фінансової підтримки:

гроші на кишенькові витрати в таборах біженців;

натуральні виплати;

оплата житла та інших фактичних витрат;

соціальні допомоги.

Кожному іноземцю видаються гроші на кишенькові витрати - 135 євро для дорослого, для пар - 244 євро, а за кожну дитину вони отримують додатково 80 євро.
Власникам авто


Українське водійське посвідчення дійсне в Німеччині 6 місяців. До закінчення цього терміну потрібно скласти теоретичний та практичний іспит(обидва доступні багатьма мовами).

Автомобіль повинен бути зареєстрований в Німеччині протягом 6 місяців після в'їзду на територію.

Асоціація авто страхівок Німеччини взяла на себе відшкодування збитків від незастрахованих автомобілів українських біженців. Більше тут .

ADAC(Автомобільний клуб в Німеччині) надає безкоштовну первинну екстренну допомогу у випадку несправності авто в дорозі. Більше тут .
Віза до Німеччини для громадян Україна потрібна, зв'яжіться з найближчим Посольство Німеччинидля отримання більш докладної інформації.

This information is available at website.
No worries, we did it for your convenience.

Get all the information and services provided exclusively for residents in one click.
Go to
Оберіть Країну призначення
Тип візи
Оберіть Ваше громадянство
країною проживання
постійний мешканець?
Потрібна допомога? Консультація Online