×
- Інформація для біженців з України
- не потрiбна
- Робоча віза
- потрiбна
- Туристична віза
- не потрiбна
- Бізнес віза
- не потрiбна
- Гостьова віза
- не потрiбна
- Студентська віза
- не потрiбна
- Транзитна віза
- не потрiбна
Документи, необхідні на кордоні
Усі документи, що підтверджують вашу особу, корисні. Якщо у дитини немає посвідчення особи або паспорта, свідоцтво про народження стане в нагоді.
Звертайтеся до прикордонної служби – телефон довіри: +48 82 568 51 19.
Звертайтеся до прикордонної служби – телефон довіри: +48 82 568 51 19.
Переїзд на транспортних засобах
Українці можуть перетинати кордон на автомобілі.
Наявність полісу страхування «Зелена карта» не є обов’язковою.
У випадку, якщо автомобіль перетинає кордон за відсутності власника такого автомобіля, нотаріальна довіреність на перевезення автомобіля через кордон не обов’язкова.
Наявність полісу страхування «Зелена карта» не є обов’язковою.
У випадку, якщо автомобіль перетинає кордон за відсутності власника такого автомобіля, нотаріальна довіреність на перевезення автомобіля через кордон не обов’язкова.
Перетин кордону
-Якщо Ви тікаєте від збройної російської агресії в Україні, Вас впустять до Польщі.
-Якщо у Вас немає гарантованого місця перебування в Польщі, зверніться до найближчого рецепційного центра.
-У рецепційному центрі: Ви отримаєте додаткову інформацію про Ваше перебування в Польщі, ми надамо Вам тимчасове житло в Польщі, Ви отримаєте гаряче харчування, напої, базову медичну допомогу та місце для відпочинку.
-Якщо Ви рятуєтесь від збройного конфлікту в Україні, не хвилюйтеся, що у Вас немає документів на в’їзд до Польщі. Вас приймуть до Польщі. Візьміть зі собою найважливіші документи – внутрішній паспорт, закордонний паспорт (якщо він є), свідоцтва про народження дітей, які подорожують з Вами, медичну документацію.
-Прикордонні переходи також можна перетинати пішки.
-Якщо Ви подорожуєте з тваринами - собаки, кішки, тхори повинні мати мікрочіп і вакцинацію, решта (гризуни, кролики, амфібії, рептилії, декоративні водні тварини, безхребетні) без обмежень, але рішення буде прийнято при перетині кордону -Національною податковою адміністрацією.
-Рішення щодо перевезеного рухомого майна (наприклад, автомобіля) приймаються при перетині кордону Управлінням національних доходів.
-Польща не має впливу на прикордонні процедури, які застосовуються при перетині українського кордону.
Залишайтеся в Польщі
-Якщо у вас немає житла в Польщі, ви отримаєте необхідну інформацію в пунктах прийому біля кордону.
-Інформація про перебування в Польщі осіб, які втікають з України.
-Ви маєте доступ до польської медичної допомоги.
-Якщо ви вже перебуваєте в Польщі, не турбуйтеся про закінчення вашого законного перебування. Ми подбаємо про те, щоб ваше легальне перебування було продовжено.
-Примітка: реєстрація на стійці реєстрації не є обов’язковою.
Гарячі лінії
-Якщо ви не знайшли потрібну інформацію, телефонуйте на гарячу лінію: +48 47 721 75 75.
-Якщо вам потрібна інформація про детальні правила перетину кордону, звертайтеся до : прикордонної служби: +48 82 568 51 19.
-Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні: +48 22 523 88 80.
-Телефони довіри воєводських управлінь.
Строк дії тимчасового захисту
Тому українцям з 04.03.2022 року на підставі рішення Ради ЄС і статті 5 Директиви про тимчасовий захист надано можливість отримати дозвіл на проживання на території Європейського Союзу на 1 рік, цей період може бути автоматично продовжено на наступний рік в залежності від ситуації в Україні.
Загалом тимчасовий захист без попереднього подання заявки на притулок (отримання статусу біженця) надає громадянам дозвіл на проживання в країнах ЄС до 3 років.
Водночас, якщо ситуація в Україні покращиться та дозволятиме переміщеним людям безпечно повернутися додому, то Єврокомісія може запропонувати припинити дію Директиви про тимчасовий захист.
Уряд ухвалив спеціальний закон про допомогу біженцям з України
-Особи, які прийняли під свій дах громадян України отримають додаткові кошти. Це буде сума з розрахунку 40 злотих на особу в день, тобто 1200 злотих на місяць. Підтримка надаватиметься упродовж двох місяців.
-Керівник МВСіА проінформував, що ухвалені урядом вирішення передбачають можливість надання громадянам України номеру ПЕСЕЛ.
Ви повинні подати клопотання про надання персонального номера PESEL у муніципалітет міста, до якого Ви приїхали або в управління ґміни, на території якої Ви перебуваєте. Це необхідно зробити впродовж 60 днів від дати в’їзду до Польщі.
-Громадяни України, які перетинають кордон з Польщею можуть також розраховувати на додаткову фінансову підтримку. Такою підтримкою, після відповідної реєстрації , буде одноразова грошова виплата у розмірі 300 злотих .
Віза до Польщі для громадян Україна потрібна, зв'яжіться з найближчим Посольство Польщідля отримання більш докладної інформації.